Let vrtulníkem
Let vrtulníkem

Berte věci s nadhledem. Proleďte se ve vrtulníku

Konstrukce, která byla vytvořena ve 4. století v Číně, sice neměla moc s vrtulníkem společného, ale od tohoto data se počítá vývoj samotného vrtulníku. Takového, jak ho známe dnes. V roce 1908 byla Paulem Cornu sestrojena konstrukce, která byla dnešnímu vrtulníku velmi podobna. Díky tomuto vynálezu se podařilo vědcům v Berlíně o 30 let později sestrojit vrtulník plně funkční a již bez chyb. Vrtulníky se v dřívějších dobách používala hlavně pro vojenské účely. Dnes již tomu tak není. Vrtulník se používá například při převozu těžce zraněných lidí, někdo používá vrtulník pouze pro přepravu.

Let vrtulníkem se zcela liší než let v letadle. Let je rychlejší a hbitější. Ve vrtulníku se nacházíte pouze vy, včetně vašeho přítele a samozřejmě pilota. Vrtulník je nejen rychlý a bezpečný, ale lze s ním přistát téměř kdekoliv. Na přání pilota se můžete proletět nad svým domem, zahradou či nad krásným rybníkem v okolí. Záleží na vás, jaký směr zvolíte. Tak tedy kupředu...

 

 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
mrazení
79%
nadšení
83%
strach
74%
vzrušení
78%
adrenalin
74%
pocit moci
50%
relaxace
69%
náročné fyzicky
27%
pro muže
71%
pro dospělé
82%
pro děti
68%
pro seniory
83%

Edgar "Edgys" Švarc
adrenalin 76%
vzrušení 88%
strach 97%
nadšení 87%
mrazení 79%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.